سرود بچه های آباده به مناسبت ورود آزادگان سرافراز

گروه سرود آباده، به مناسبت ورود آزادگان، در مقابل رضا قبل از سخنرانی ایشان در خطبه های نماز جمعه (شهریورماه سال 69 چند روز پس از ورود ایشان)سرود خوش آمدی به وطن را اجرا کردند که در زیر میشنوید:

خوش آمدی به وطن همسنگر آزاده ام        خوش آمدی به وطن یوسف گم گشته ام

بوی گندم بوی باران میدهی                        بوی عطر تازه نان می دهی

بوی کندوهای شیرین عسل                        بوی گلهای بیابان می دهی

خوش آمدی به وطن همسنگر آزاده ام        خوش آمدی به وطن یوسف گم گشته ام

بوی عاشورای خونین حسین          بوی گلزار شهیدان می دهی

بوی گلگون جاودان سربه دار           بوی مردی بوی ایمان می دهی

بوی مسجد بوی قرآن می دهی      بوی سالار شهیدان می دهی

سخنرانی قبل از خطبه های نماز جمعه آباده (اولین جمعه پس از آزادی) 

/ 2 نظر / 195 بازدید
آزاده و جانباز صادق پیشداد. یزد

با سلام و عرض ادب و احترام. درود بر شما که این سرود جذّاب ، زیبا ، غرورآفرین ، حماسی ،خاطره انگیز و ماندگار را در معرض و دسترس مردم شریف قرار داده اید. واقعا وقتی این سرود را استماع نمودم، آن دوران پرشور و نشاط بازگشت آزادگان ایران اسلامی به کشور،در همه وجودم تداعی و زنده شد و جداً احساس خوبی به من دست داد در این اینکه، مرا نیز محزون نمود از اینکه یادم آمد که وقتی ازادگان به کشور باز می گشتند هرگاه نگاه شان به چهره های خانواده های شهیدان عزیزمان می افتاد اندوه فراوان ایشان را فرا می گرفت . آری وقتی اطرافیان، معرفی می کردند که ایشان پدر، مادر ، فرزند، همسر، برادر و یا خواهر شهیداند ، حزن و اندوه شدید آن آزاده را احاطه می کرد از اینکه جای این شهید گرامی در بین ما خالی بوده و او که همسنگرش بوده است بدون دوست همرزم خود، به کشورش باز گشته است. سلام بر همه شهیدان ، آزادگان ، جانبازان و رزمندگان ارجمند.

آزاده

با سلام. بفرمایید آیا آزاده خلبان محمدرضا احمدی از دار دنیا رفته اند یا اینکه من اشتباهی چنین مطلبی را در این وب خوانده ام ؟ مدیر این وب الان کیست؟ تشکر